Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach społecznych!

2014-10-06 10:25
Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach społecznych!

Ubezpieczeni stanowią najliczniejszą grupę Klientów ZUS. Jednocześnie jednak mają oni najmniej kontaktu zarówno z samym ZUS-em, jak też z przepisami o ubezpieczeniach społecznych. Brak wiedzy o swoich prawach i obowiązkach w tym zakresie często skutkuje zaniedbaniami, które, szczególnie odkryte po latach, mogą okazać się nie do naprawienia. „Dni Ubezpieczonego” to okazja do uzupełnienia informacji.

Subkonta i PUE
Tematem przewodnim tegorocznej kampanii są subkonta w ZUS, które zostały utworzone w maju 2011  roku celem bezpiecznego gromadzenia kapitałowej części składek emerytalnych. Przydatne informacje można będzie znaleźć również w broszurach przygotowanych z myślą o odwiedzających „Dni Ubezpieczonego”. To także dobry moment na założenie i uwierzytelnienie swojego profilu na PUE - Platformie Usług Elektronicznych, która niesie ogromne ułatwienie w kontaktach z Zakładem. W trakcie trwania kampanii specjaliści w Oddziale ZUS w Tarnowie oraz Inspektoracie w Bochni będą udzielać indywidualnych porad i informacji z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz rejestrować profile ubezpieczonych na PUE w poniedziałek w godzinach 8.00 – 17.00 natomiast od wtorku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.

Dyżur telefoniczny i ekspert NFZ
Ci, którzy nie chcą lub nie mogą przyjść do najbliższej jednostki terenowej Zakładu, mogą uzyskać poradę lub uzupełnić wiedzę drogą telefoniczną. 7 i 10 października w godzinach 10.00 – 12.00 pod numerem 14 632 76 32 na pytania ubezpieczonych będzie czekał ekspert z Oddziału ZUS w Tarnowie. Ponadto w tarnowskiej jednostce ZUS gościć będzie ekspert Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki temu ubezpieczeni odwiedzający w tym czasie placówkę Zakładu będą mogli założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Osobisty profil na ZIP daje dostęp między innymi do takich informacji jak zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego, koszty leczenia czy miejsce złożenia deklaracji wyboru lekarza.