Policjanci podsumowali działania „Bezpieczne wakacje 2014”

2014-09-10 11:08
Policjanci podsumowali działania „Bezpieczne wakacje 2014”

Przekroczenie dozwolonej prędkości, niestosowanie się do obowiązku jazdy w pasach oraz korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy to najczęstsze przewinienia, jakich dopuścili się kierowcy podróżujący drogami na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze nałożyli prawie 1300 mandatów i skierowali ponad 100 wniosków o ukaranie do sądu.

W trakcie wakacyjnych miesięcy na terenie powiatu brzeskiego doszło do 20 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 5 osób, a 26 osób zostało rannych. Policjanci 110 razy wyjeżdżali do kolizji drogowych. Tegoroczne wakacje i tak obfitowały w mniejszą liczbę zdarzeń drogowych niż w roku ubiegłym. Mundurowi zatrzymali 58 osób, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Na przełomie lipca i sierpnia nietrzeźwi kierowcy spowodowali 6 kolizji drogowych i 2 wypadki, w których 2 osoby zostały ranne.

Brzescy policjanci czuwając nad bezpieczeństwem osób wypoczywających na naszym terenie systematycznie kontrolowali tereny kąpielisk i akwenów wodnych, sprawdzali miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz miejsca zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Jeszcze przed rozpoczęciem letniego wypoczynku mundurowi spotkali się z uczniami na prelekcjach, aby ustrzec ich przed wakacyjnymi niebezpieczeństwami. W trakcie samych wakacji również odwiedzali dzieci i młodzież przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Na szczęście wakacje minęły spokojnie, nie doszło do poważniejszych zdarzeń z udziałem małoletnich. Teraz pozostaje tylko z utęsknieniem czekać na kolejny wakacyjny wypoczynek.

Źródło: www.brzesko.policja.gov.pl