X Borzęckie Święto Grzyba

2014-08-19 11:55
X Borzęckie Święto Grzyba

W czwartek, 21 sierpnia br. Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod batutą księdza Przemysława Pasternaka w koncercie utrzymanym w tonacji największych dzieł muzyki klasycznej i operowej zaprezentuje melomanom muzykę poważną. Miejscem tego niewątpliwego wydarzenia muzycznego będzie kościół pod wezwaniem NNMP w Borzęcinie.

Dzień później, w piątek 22 sierpnia br. muzycy i towarzyszący im znakomici soliści przeniosą się do amfiteatru w Borzęcinie-Borku, gdzie zaprezentują się w swoim ulubionym repertuarze w otoczeniu dźwięków największych hitów muzyki filmowej i musicalowej. Każdy, kto miał okazję słyszeć w poprzednich latach orkiestrę, którą niezmiennie kieruje maestro ks. Przemysław Pasternak z pewnością nie przepuści okazji do ponownego z nimi spotkania.

Kolejny już rok o wyborze sobotniej gwiazdy wieczoru (23 sierpnia br.) zadecydowali internauci. Zagra Agnieszka Chylińska, DJ Kush oraz Kali.

Prawdziwą muzyczną ucztą będzie Święto Grzyba. Niedzielne (24 sierpnia) gwiazdy – wracającą do Borzęcina Patrycję Markowską oraz zespół Perfekt – poznaliśmy już kilka tygodni temu.

Ale Dni Gminy Borzęcin to nie tylko koncerty, chociaż tych jest oczywiście najwięcej. Oprócz gwiazd na scenie prezentują się lokalni wykonawcy. Organizatorzy dbają jednak, aby każdy znalazł tam propozycję dla siebie. W bogatym programie oprócz stałych pozycji, jak Turniej Sołectw czy konkurs na najlepszą potrawę z grzybów, znajduje się wiele dodatkowych atrakcji.

Dość powiedzieć, że w poprzednich latach przed publicznością prezentowali się mistrzowie Europy STRONG MAN, Mistrz Świata w kulturystyce czy czołowi polscy zawodnicy MMA, trenujący w miejscowej sekcji sportów walki.

Oczywiście nie może zabraknąć propozycji dla najmłodszych. Rozrywkę dla nich zapewniają  animatorzy oraz wesołe miasteczko.

Sobotnią część imprezy kończy zawsze dyskoteka plenerowa, a finałem niedzielnej części jest efektowny pokaz sztucznych ogni.

W dotychczasowych edycjach Borzęckiego Święta Grzyba wystąpili m. in.: zespół IRA, zespół KOMBII, zespół BAJM i Beata Kozidrak, Ewa Farna, zespół MALEO REGGAE ROCKERS, Shaun Baker & Jessica Jean, Andrzej Cierniewski, zespół FEEL, zespół PECTUS, Andrzej Rosiewicz, Andrzej Piasek Piaseczny, Stachursky, Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem, Maciej Silski oraz grupa VOX.

Tegoroczne Dni Gminy Borzęcin to idealna okazja do aktywnego odpoczynku i dobrej zabawy jednocześnie. Już dziś zapraszamy!