WEŹ PARAGON

2014-07-15 10:18
WEŹ PARAGON

Podstawowym celem działań Urzędu Skarbowego w Brzesku jest doprowadzenie do wyeliminowania obecnie występujących nieprawidłowości, nie zaś ukaranie jak największej grupy przedsiębiorców wysokimi karami, co w istotnej mierze zależy od nich samych. W związku z tym nastąpi weryfikacja prowadzonej dotychczas polityki karnej w zakresie dokonywania sprzedaży z pominięciem kasy rejestrującej lub niewydawania paragonów fiskalnych, co może oznaczać większą niż dotychczas dotkliwość sankcji w przypadku ujawnienia nieprawidłowości.

Kontrolą objęte są podmioty z uwagi na charakter dokonywanej przez nich sprzedaży jak również podmioty, które nie posiadają kas rejestrujących i deklarują, że nie osiągnęły obrotów obligujących ich do stosowania urządzeń rejestrujących sprzedaż. W tym przypadku prowadzone czynności kontrolne mają na celu wyjaśnienie, czy wymienione podmioty są zwolnione z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas rejestrujących.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Brzesku wskazuje, że wydanie paragonu fiskalnego ma duże znaczenie nie tylko dla kupującego, dla którego paragon fiskalny jest podstawowym dowodem zakupu, umożliwiającym ewentualną reklamację, ale również dla wszystkich podatników. Żądając od sprzedawcy paragonu fiskalnego wspieramy uczciwą konkurencję oraz przyczyniamy się do zwalczania szarej strefy. Paragon fiskalny jest potwierdzeniem, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy.