XV Baszta Jazz Festival w Czchowie

2014-07-08 15:13
XV Baszta Jazz Festival w Czchowie

Począwszy od 2001 roku Festival cały czas ewoluował, a kolejne edycje wnosiły nowe elementy – parada, wystawa, konkurs…
Dzisiaj w Czchowie, przez trzy lipcowe dni rozbrzmiewa w najcudowniejszych miejscach wspaniała muzyka jazzowa, a wszystko to dla wyjątkowej publiczności.
W tym roku jak zazwyczaj festival rozpocznie się w piątek 11 lipca 2014 r. o 20-tej. W „Cafe Oranżeria" Hotelu Łaziska, wystąpią SWING WORKSHOP WOJTKA KAMIŃSKIEGO,  SHAPE INTERNATIONAL BAND, SOUTH SILESIAN BRASS BAND oraz PILSNER JAZZ BAND.  A potem do „białego ranka” – jam session.
Sobota zapowiada się koncertowo! Najpierw próby uczestników konkursu „O Złotą Basztę" z sekcją rytmiczną w kinie Baszta, potem przesłuchania koncertowe (gdzie? – albo w kinie, albo na scenie głównej – a to wszystko tak naprawdę zależy od pogody). O 19-tej uczestnicy spotkają się na Galowym Koncercie na scenie głównej na Rynku w Czchowie, aby świętować jubileusz i bawić się przy najpiękniejszych standardach jazzowych, które wykonają specjalnie dla Państwa: LELIWA JAZZ BAND, SHAPE INTERNATIONAL BAND,FIVE O'CLOCK ORCHESTRA, VISTULA RIVER BRASS BAND, STORYVILLE JAZZ BAND  i oczywiście JAZZ BAND BALL ORCHESTRA  z Jackiem Mazurem oraz gościem specjalnym, który w ubiegłym roku dał się poznać jako wspaniały wokalista jazzowy -  Stanley Breckenridge z USA. W trakcie sobotniego wieczoru towarzyszyć nam będą: parada nowoorleańska, aukcja prac artystycznych oraz konkurs dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych. Po koncercie na rynku, organizatorzy zapraszają do Hotelu Łaziska na jam session.
Natomiast podczas niedzielnych koncertów czeka na Państwa niezwykła atrakcja - rejsy spacerowe łodziami po Jeziorze Czchowskim, a na scenie, na plaży koncerty wykonają: SAXPASJA, BIG BAND, PILSNER JAZZ BAND, SHAPE INTERNATIONAL BAND oraz BEALE STREET BAND KRAKÓW, który w tym roku obchodzi jubileusz 40 – lecia istnienia  zespołu.