Policjanci z powiatu brzeskiego w II etapie plebiscytu GK

2012-05-22 13:03
Policjanci z powiatu brzeskiego w II etapie plebiscytu GK

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym konkursie.  Aby zagłosować SMS-em wystarczy przesłać wiadomość na numer 7155 (koszt 1,23 zł z VAT), w treści wpisując: POLICJANT. oraz numer kandydata wg zamieszczonej listy (przy każdym nazwisku można znaleźć potrzebną do głosowania treść SMS-a). Głosować można również wysyłając kupony konkursowe, które są w codziennych wydaniach Gazety Krakowskiej. Kupony należy przesyłać na adres: Gazeta Krakowska, al. Pokoju 3, 31-548 Kraków do 31 maja 2012 r. Głosować SMS-em można do 31 maja do godz. 23.59. Każdy czytelnik może wysłać dowolną liczbę kuponów lub wiadomości SMS. Lista wszystkich kandydatów i regulamin dostępny jest pod adresem: www.gazetakrakowska.pl Poniżej przedstawiamy krótką charakterystyką kandydatów z powiatu brzeskiego.

Asp. Robert Gładysz – lat 43, żonaty, troje dzieci, wykształcenie wyższe. W Policji służy od 22 lat. Od samego początku jest związany z „Drogówką”. Lata 1991-98 jako kontroler Plutonu Ruchu Drogowego przy ówczesnej Komendzie Wojewódzkiej w Tarnowie. Od 1999 roku służy w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku – aktualnie na stanowisku asystenta. Jako policjant tzw. „liniowy” realizuje na co dzień problematykę wykroczeń, przestępstw, likwiduje zdarzenia drogowe. Zajmuje się zagadnieniami transportu ruchu drogowego. W swojej służbie wielokrotnie był nagradzany za podejmowane działania m.in. uczestniczył w bezpośrednim pościgu, a następnie zatrzymaniu sprawców zabójstwa dokonanego na terenie powiatu tarnowskiego, za co został nagrodzony przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Ponadto kilkukrotnie zatrzymywał na gorącym uczynku sprawców przewozu wyrobów alkoholowych i tytoniowych bez znaków akcyzy. Otrzymał podziękowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku za poświęcenie w ratowaniu ludzkiego życia podczas podjętej akcji ratowniczej w pożarze. Odznaczony Srebrną Odznaką za Długoletnią Służbę. Aktywnie bierze udział w działaniach profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, uczestniczy w spotkaniach, pogadankach z młodzieżą powiatu brzeskiego. Angażuje się w przeprowadzanych egzaminach na kartę rowerową i motorowerową. Motocyklista - przez trzy lata z rzędu (2000-2002 rok) reprezentując Komendę Powiatową Policji w Brzesku zwyciężał w powiatowych eliminacjach konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” w konkurencji jazda motocyklem służbowym. Interesuje się motoryzacją, sportami motorowymi i piłką nożną. Działa społecznie wypełniając mandat radnego powiatu brzeskiego. (sms o treści: Policjant.15)

Aspirant Józef Kazek – lat 36 – w policji służy od 13 lat. Jest dzielnicowym Posterunku Policji w Szczurowej. Osiąga dobre wyniki prewencyjne. Aktywnie współpracuje z samorządem lokalnym. Organizuje prelekcje w szkołach. Jest członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, działających przy Urzędzie Gminy Borzęcin. Za działalność na rzecz osób pokrzywdzonych w wyniku powodzi, w roku 2011 został odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi. Wolne chwile poświęca na spotkania w gronie rodzinnym. (sms o treści: Policjant.20)

Asp. Bogumił Machaj – lat 32, wykształcenie wyższe pedagogiczne, nikt tak jak on nie zna potrzeb i problemów mieszkańców swojego rejonu. Zresztą nie bez znaczenia mówi się o dzielnicowym – policjant pierwszego kontaktu. Asp. B. Machaj w Policji służy od 2001 roku. Od początku związany z pionem prewencji. Najpierw w Oddziałach Prewencji Policji w Krakowie, następnie dalszą służbę pełnił w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku. Od 5 lat realizuje się na stanowisku dzielnicowego. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym powierzonego rejonu, o czym świadczą liczne podziękowania ze strony mieszkańców, jak i insytucji współpracujących z Policją. Bierze udział w podejmowanych działaniach profilaktycznych m.in. spotkaniach i prelekcjach z dziećmi i młodzieżą, propagując ogólne zasady bezpieczeństwa. Za zaangażowanie i osiągane wyniki w służbie wielokrotnie nagradzany przez Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku. Startuje w zawodach strzeleckich organizowanych przez koło LOK przy KPP w Brzesku, jednocześnie jest instruktorem strzelectwa LOK-u. (sms o treści: Policjant.23