FESTIWAL DLA ANI

2014-06-12 09:40
FESTIWAL DLA ANI

Mimo iż dziewczynka nie może funkcjonować w pełni, stara się realizować swoje pasje i zainteresowania. Ania uwielbia wszelką aktywność fizyczną. Spośród szkolnych zajęć najbardziej upodobała sobie wychowanie fizyczne, na którym może pograć w piłkę ręczną i nożną.  Regularnie uczęszcza na basen ze swoją klasą, a ostatnio zapisała się na zajęcia japońskiej sztuki walki AIKIDO, które bardzo się jej podobają. Jest również zapalonym kibicem piłkarskim.  Dopinguje zawodników FC Barcelony, w tym ulubionego piłkarza – Messiego.
Ania przejawia wielkie zdolności artystyczne. Z zamiłowaniem rysuje i szkicuje, najchętniej portrety członków zespołu One Direction.  Potrafi również grać  na keyboardzie. Na razie uczy się melodii ze słuchu i z pomocą nut wyświetlanych na tablecie. Marzeniem trzecioklasistki jest jednak profesjonalna nauka gry na instrumencie w Szkole Muzycznej. Obawia się jednak, czy jej dysfunkcja pozwoli spełnić to pragnienie.
 Dziewczynka czyta także mnóstwo książek. Najbardziej lubi powieści przygodowe, zwłaszcza serię „Opowieści z Narnii”. Czytelnicza pasja pozwoliła jej znakomicie opanować ortografię. Ostatnio odniosła wielki sukces w tej dziedzinie – zajęła I miejsce w XI Gminnym Konkursie Ortograficznym dla klas I – III, który zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Jadownikach oraz wzięła udział w drugim etapie Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus”.
W wolnych chwilach Ania, jak większość jej rówieśników,  gra na komputerze, jeździ na rowerze  i ogląda ulubiony serial. W przyszłości pragnie zostać lekarzem, aby móc pomagać ludziom. Już dziś uczy się anatomii człowieka  i potrafi poprawnie opisać ludzki szkielet. Chciałaby mieć również duży dom, w którym mogłaby trzymać psa. Bardzo bowiem lubi zwierzęta.
Ania Kochańska jest dziewczynką wesołą i pełną pogody ducha. Ma wiele zainteresowań, które pragnie ciągle rozwijać. Niestety, niektóre z nich wymagają pełnej sprawności. Aby dziewczynka mogła spełnić swoje marzenia, potrzebuje protezy przedramienia, której koszt wynosi aż 66 056, 49 zł. W celu zgromadzenia niezbędnych środków Caritas Diecezji Tarnowskiej udostępnił dla Ani konto, na które można wpłacać darowizny:
z dopiskiem „Darowizna dla Ani Kochańskiej”

Żeby pomóc dziewczynce zorganizowano także V Festiwal Sztuk i Sportów Walki, który odbędzie się 15 czerwca 2014 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku przy ulicy Okulickiego 2 w godzinach od 17.00 do 19.00. Organizatorem akcji charytatywnej jest Caritas Diecezji Tarnowskiej. Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Brzeska, pan Grzegorz Wawryka. Wsparcia udzielił również Starosta Brzeski, pan Andrzej Potępa. Organizatorami przedsięwzięcia są: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Brzesku, Stowarzyszenie IDOKAN Polska – sekcja AIKIDO – AIKIBUDO i GOSHIN – JITSU przy PSP Nr 3, Uczniowski Klub Sportowy Judo „IPPON” przy PSP Nr 2 w Brzesku i Jednostka Strzelecka Nr 2059 w Brzesku.
Na uczestników festiwalu czeka wiele atrakcji. Specjalnie z Tarnowa, Nowego Sącza oraz Bochni przybędą adepci i mistrzowie różnych sztuk walki, którzy nieodpłatnie zaprezentują pokaz AIKIDO, KARATE, brazylijskiego JU – JITSU, GOSHIN – JITSU, IAIDO, JUDO, rosyjskiego SYSTEMA. Będzie również możliwość zobaczenia grupy akrobatycznej „ASTRAL”.
Oprócz tego odbędą się występy muzyczne, teatralne i taneczne uczniów brzeskiej „Trójki”. Przewidziana jest także aukcja prac plastycznych. Cała impreza ma charakter charytatywny,        a dochód z niej zostanie przeznaczony na pomoc Ani Kochańskiej. Wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu.
Magdalena Głowacka - Zastawnik