Sukces uczniów ZSP Nr 1 w Międzynarodowym Konkursie

2014-06-04 10:33
Sukces uczniów ZSP Nr 1 w Międzynarodowym Konkursie

Nagrodą w konkursie dla uczniów z tych szkół jest 5-ciodniowy pobyt w Paryżu na koszt organizatora w terminie od 15 do 19 czerwca 2014 r. Wtedy również nastąpi wręczenie nagród AVENIR metiers Europe  (przyszłość zawodów – Europa) w trakcie targów Planete PME. Podczas wyjazdu do Paryża uczniowie będą mogli oprócz zwiedzania zabytków wykorzystać w praktyce swoje umiejętności z zakresu języka francuskiego.
Praca przygotowana przez uczniów miała pokazać, że koncepcja, produkcja i komercjalizacja (marketing) produktu lub usługi nie ograniczają się do procesu technicznego/technologicznego. Powinna zawierać elementy ekonomiczne, historyczne, społeczne i kulturalne. Mogła przedstawiać  produkt już istniejący na rynku, jak i rozwój produktu wchodzącego na rynek, w bezpośredniej relacji z miejscowym przedsiębiorstwem/miejscową firmą. Praca miała być przedstawiona w formie cyfrowej: blog, strona internetowa, pokaz slajdów. Językiem uprzywilejowanym, w którym pracę należało przygotować był język francuski.

Uczniowie wraz  z  opiekunami  wybrali przedsiębiorstwo  Kopalnię  Soli  w  Bochni sp. z o.o., które spełniało kryterium wymienione w regulaminie, a mianowicie średnie przedsiębiorstwo  zatrudniające do 250 osób  oraz  obroty do  50 milionów  euro  rocznie.

W konkursie uczestniczyli uczniowie: klasy 2AT - Magdalena Makówka, Magdalena Mazgaj, Jagoda Musiał, Jakub Podgórski, Weronika Sadłowska, Mikołaj Stolarz, Katarzyna Tybon, Jan Wolsza, Karolina Zgraja, Joanna Żabska oraz uczeń klasy 2IT Daniel Klecki wraz z opiekunami Anną Smytry-Kamińską i Renatą Beretą.