Międzygimnazjalna Corrida Ortograficzno-Językowa

2014-06-04 10:05
Międzygimnazjalna Corrida Ortograficzno-Językowa

Wszystkie trzyosobowe drużyny pracowały nad 10 zadaniami, które w tym roku połączył interesujący motyw – „Szlakiem średniowiecza”. Uczestnicy Corridy odbyli podróż w te odległe, ale zarazem niezwykle fascynujące czasy, a rozwiązując kolejne zadania konkursowe, odwiedzali stare zamczyska, przyglądali się tajemniczym postaciom, uczestniczyli w turniejach i pojedynkach, przyglądali się także codziennym obowiązkom dam dworu.

Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: przewodnicząca Dorota Smagowicz z Publicznego Gimnazjum w Domosławicach, Marta Gurgul z Publicznego Gimnazjum w Złotej i  Danuta Sygnarowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radłowie.

Tegoroczną Corridę wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum w Żabnie. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szczurowej, a trzecie zajęli gimnazjaliści z Miechowic Wielkich. Pozostałe drużyny również spisały się bardzo dobrze, różnice między wynikami były niewielkie – najczęściej jednopunktowe.

Zwycięskie gimnazja otrzymały dyplomy i słowniki języka polskiego, a wszyscy uczestnicy atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz Urząd Gminy w Szczurowej.
Dyplomy, nagrody i podziękowania wręczał dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczurowej  Marek Antosz.
Organizacją konkursu zajęły się, jak co roku, polonistki z PG w Szczurowej: wicedyrektor Lucyna Gut, Małgorzata Tracz i Urszula Mądrzyk. W przeprowadzenie corridy włączyli się też inni nauczyciele: Ewa Borowiec, Karolina Góra i Katarzyna Kamysz.