Uroczyste obchody Dnia Strażaka w KP PSP w Brzesku

2014-05-30 10:35
Uroczyste obchody Dnia Strażaka w KP PSP w Brzesku

Podczas uroczystości wręczone zostały brązowe odznaki Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej: mł. bryg. Piotrowi Słowiak, st. kpt. Tomaszowi Jachimek, kpt. Grzegorzowi Domagała, st. asp. Dorocie Legutko, asp. Wiesławowi Kowalczyk oraz bryg. w st. spocz. Romanowi Palej.

Ponadto odznaczono: złotym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa - mł. bryg. Piotra Słowiak, srebrnym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa: mł. asp. Pawła Machał, mł. asp. Szymona Podleś, mł. ogn. Rafała Ujejski oraz st. sekc. Urszulę Kępa.
brązowym medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa: sekc. Krzysztofa Gagatek, sekc. Marcina Gurgul, sekc. Dominika Machał oraz sekc. Marcina Janas.

Wręczone zostały także nominacje na wyższe stopnie służbowe: młodszego brygadiera - st. kpt. Jackowi Ryncarz oraz st. kpt. Piotrowi Słowiak, kapitana - mł. kpt. Grzegorzowi Domagała, młodszego ogniomistrza - st. sekc. Pawłowi Brzęk, st. sekc. Wiesławowi Gawlik oraz st. sekc. Stanisławowi Przybyło, starszego sekcyjnego - sekc. Urszuli Kępa, sekc. Dariuszowi Przybyło, sekc. Marcinowi Sroka oraz sekc. Krzysztofowi Kozioł, starszego strażaka str. Krzysztofowi Damian.
Wręczony został również dyplom komendanta głównego PSP, którym wyróżniony został: mł. kpt. Marek Knutelski.

Gratulacje należą się również strażakom brzeskiej Komendy, którzy zostali wyróżnieni podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Krakowie. Brązową odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej otrzymał mł. kpt. Daniel Słobodzian, natomiast dyplomem komendanta głównego PSP wyróżniony został mł. bryg. Władysław Świder.

Serdecznie gratulujemy wszystkim awansowanym, odznaczonym i wyróżnionym.

Fot. www.straz.brzesko.pl