"Krakowiaczek" - 1.06.2014 r.

2014-05-27 10:02
"Krakowiaczek" - 1.06.2014 r.

Jest to duża impreza plenerowa obejmująca swym zasięgiem całe województwo małopolskie. Do Łoniowej przyjeżdżają mali tancerze i muzycy, którzy pielęgnują najcenniejsze wartości i tradycje folkloru dziecięcego regionu krakowskiego. Poprzez swoje występy pragną zainteresować inne dzieci tradycyjnym muzykowaniem, śpiewaniem, tańcem ludowym oraz zaszczepić w nich szacunek i umiłowanie kultury ludowej swojej małej ojczyzny. Uczestnicy konkursu walczą nie tylko o nagrody, ale też o nominację do udziału w XXXVIII Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, który jest przepustką do Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR w Nowym Sączu.