Rozpoczął się remont drogi Dębno- Melsztyn

2014-05-27 09:53
Rozpoczął się remont drogi Dębno- Melsztyn

Remont drogi w sumie pochłonie ponad cztery i pół miliona złotych. W ramach prac zostanie położony  nie tylko nowy asfalt. W niektórych miejscach pojawi się nowa podbudowa drogi. Wybudowane zostaną zatoki autobusowe oraz chodniki. Remont drogi biegnącej od dawnej krajowej”czwórki”  do granic z powiatem tarnowskim na taką skalę nie byłby możliwy gdyby nie dotacja z budżetu państwa. Aplikowaliśmy o dofinansowywanie z Narodowego Programu Obudowa Dróg Lokalnych. W tym roku wyjątkowo mała pula pieniędzy przypadła na ten program. Cztery projekty uzyskały dofinansowanie. Nam się udało- mówi Andrzej Potępa, starosta brzeski. Do inwestycji dołoży się także gmina Dębno na której terenie położona jest droga. Zaoferowała sześćset pięćdziesiąt tysięcy złotych.

Posłuchaj relacji: http://www.rdn.pl/rdn/index.php/wiadomosci/brzesko/5384-rozpoczal-sie-remont-dwunastokilometrowego-odcinka-drogi-debno-melsztyn

Źródło: www.rdn.pl