Zmiana ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

2014-05-19 14:15
Zmiana ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

Ze względu na liczne zmiany dotyczące zasad realizacji zadań z zakresu aktywizacji osób bezrobotnych oraz wsparcia pracodawców aktualnie Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku podejmuje działania zmierzające do jak najszybszego wdrożenia nowych rozwiązań.

W momencie ukazania się stosownych rozporządzeń oraz wyjaśnień dotyczących znowelizowanej ustawy, PUP na bieżąco będzie informował o wprowadzanych zmianach i formach wsparcia, które będą dostępne dla osób bezrobotnych, jak również pracodawców oraz zasadach ich organizacji.

Ze względów prawnych w chwili obecnej nie ma możliwości prowadzenia naborów dotyczących organizacji finansowych form wsparcia, m.in. staży, prac interwencyjnych, dotacji na rozpoczęcie działalności oraz szkoleń.

Zapraszamy do śledzenia informacji na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy, gdzie na bieżąco zamieszczane będą materiały dotyczące nowych przepisów, wprowadzanych zmian oraz dostępnych form wsparcia.

Pierwsze zmiany dotyczące zasad obsługi klientów oraz organizacji subsydiowanych form wsparcia zostaną wprowadzone w miesiącu czerwcu.

www.pup-brzesko.pl