Nowy autobus dla brzeskiego ŚDS-u

2014-05-16 14:05
Nowy autobus dla brzeskiego ŚDS-u

Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzesku, rozpoczął działalność w 2004 roku, placówka znajduje się przy ul. Kościuszki 33 (w budynku starego szpitala na parterze). Dom Samopomocy jest placówką dzienną, która prowadzi terapię dla 45 osób specjalnej troski. Placówka funkcjonuje 8 godzin dziennie. Uczestnicy Domu w ciągu dnia aktywnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych pod opieką terapeutów.

Dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Brzesku, brzeski ŚDS otrzymał w tym tygodniu nowy autobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózku inwalidzkim. Samochód kosztował w sumie 234 807 złotych, z czego 120 900 złotych pozyskano z PFRON-u w ramach programu „Wyrównywanie różnic miedzy regionami II”, natomiast blisko 91 000 złotych  na ten cel przekazał Powiat Brzeski. Ponadto środki w wysokości 20 000 złotych zadeklarowały gminy z terenu powiatu brzeskiego, a 3 000 złotych stanowiła darowizna.