Teatralne Lustra

2014-05-12 14:54
Teatralne Lustra

Do udziału w Konfrontacjach zgłosiło się dwadzieścia sześć zespołów teatralnych działających w instytucjach kultury, szkołach i stowarzyszeniach subregionu tarnowskiego.
Wszystkie przedstawienia teatralne oceniać będzie Zespół Konsultantów:  dr hab. Ziuta ZAJĄCÓWNA- aktorka, reżyserka, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie,  Jacek MILCZANOWSKI - aktor, reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych,  współpracujący z niezależnymi grupami teatralnymi i filmowymi oraz Bogdan SŁOMIŃSKI - aktor teatralny i filmowy.
Zespół Konsultantów  przyzna nagrody i wyróżnienia oraz Nagrodę Główną  DIAMENTOWE LUSTRO za poszukiwanie nowatorskich form wyrazu w teatrze, a także  nominuje zespół teatralny do udziału w spotkaniu finałowym XXIX Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu.
Teatralne Lustrato projekt teatralno-edukacyjny, którego celem jest ukazanie różnorodnych form wypowiedzi teatralnej, inspirowanie instruktorów do poszukiwań nowych form pracy artystycznej, edukacyjnej i wychowawczej oraz popularyzacja i wspieranie teatralnej twórczości dzieci i młodzieży.