Spartakiada Integracyjna Osób Niepełnosprawnych

2014-05-08 10:40
Spartakiada Integracyjna Osób Niepełnosprawnych

Tegoroczne zawody wspólnie otworzyli: Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Brzyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Pasierb, Radna Sejmiku Małopolskiego Józefa Szczurek-Żelazko, Prezes Stowarzyszenia „Ostoja” Maria Kędziora, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku Edward Pabian  oraz Urszula Majmurek Skarbnik Stowarzyszenia „Ostoja”.

W przeprowadzeniu konkurencji pomagali wolontariusze – uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Brzesku wraz z nauczycielami.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 12 drużyn, a wśród nich  uczestnicy z: Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brzeska, Zawady Uszewskiej, Woli Rzędzińskiej, Tarnowa, Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzesku, Domu Pomocy Społecznej w Brzesku, członkowie Małopolskiego Związku Osób Niepełnosprawnych, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej oraz uczniowie oddziałów integracyjnych  Publicznego Gimnazjum nr 2 w Brzesku, Publicznego Przedszkola nr 10 oraz Publicznego Przedszkola im. Św. Faustyny.

Zawodnicy wystartowali w dziewięciu konkurencjach rozgrywanych drużynowo i indywidualnie. Do końca towarzyszył im sportowy duch rywalizacji i dobra zabawa. Imprezę zakończyło ogłoszenie wyników i uroczyste rozdanie medali, pucharów oraz nagród.