Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych 5 -10 maja 2014 r.

2014-04-11 13:10
Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych 5 -10 maja 2014 r.

Osoby niepełnosprawne z Powiatu Brzeskiego, Miasta Tarnów oraz Powiatu Dąbrowskiego po raz pierwszy wspólnie będą bawić się i uczyć, świętując Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Popularność inicjatywy nie maleje – jej integracyjny charakter co roku przeciąga tysiące osób z całej Polski.
Majowy tydzień upłynie pod znakiem szeregu wydarzeń, a każde z nich wyróżniać się będzie własnym oryginalnym charakterem. Od 5 do 10 maja w całym subregionie osoby niepełnosprawne będą miały okazje uczestniczyć w różnorodnych imprezach rozwijających wiele zainteresowań. Program przedsięwzięcia jest naprawdę bogaty – znajdzie się coś dla miłośników sportu, literatury, sztuki, muzyki, historii i prawa. Ponadto w ramach dni otwartych placówki edukacyjne oraz urzędy pracy w atrakcyjny sposób przedstawią wszelkie aspekty dotyczące pracy oraz nauczania osób z niepełnosprawnością.
Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych to inicjatywa, która przede wszystkim rozwija świadomość społeczną oraz właściwie kształtuje poglądy na temat jakości życia, a także akceptacji osób z niepełnosprawnością we współczesnym świecie. Prezentacja ich osiągnięć artystycznych, zwrócenie uwagi na bariery prawne, edukacyjne, zawodowe, kulturalne, komunikacyjne oraz mentalne – to podstawowe zadania majowego przedsięwzięcia.

Program Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych

Harmonogram obchodów Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. J. Korczaka w Brzesku

HARMONOGRAM OBCHODÓW TYGODNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W PRZEDSZKOLU Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. ŚW. S. FAUSTYNY W BRZESKU