Dni Osób Niepełnosprawnych – zgłoszenia do 10.04.2014 r.

2014-04-07 14:10
Dni Osób Niepełnosprawnych – zgłoszenia do 10.04.2014 r.

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych 2014 także w Powiecie Brzeskim! Popularność wydarzenia wciąż rośnie – jego integracyjny charakter co roku przyciąga tysiące osób z całej Polski.

Głównym celem majowej inicjatywy jest między innymi: kształtowanie opinii społecznej w kierunku akceptacji osób z niepełnosprawnością, prezentacja ich osiągnięć w różnych dziedzinach artystycznych, zwrócenie uwagi na bariery prawne, edukacyjne, zawodowe, kulturalne, komunikacyjne oraz mentalne, które niejednokrotnie uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

Wspólnie z Miastem Tarnów oraz Powiatem Dąbrowskim mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w licznych imprezach organizowanych od 5 do 10 maja na terenie każdego z regionów. Program Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych  jest bardzo różnorodny – tu każdy znajdzie coś dla siebie – od zawodów sportowych poprzez plenery malarskie, wystawy, koncerty, aż po interesujące wykłady akademickie, których tematem przewodnim będą prawne aspekty życia osób niepełnosprawnych.

Zgłoszenia na poszczególne imprezy należy przesyłać  do czwartku (tj. 10.04.14 r.)na adres e-mailowy: pr.sp@powiatbrzeski.pl, określając przy tym dokładną ilość uczestników.
Program Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych