Spotkanie ewaluacyjno - informacyjne dla dyrektorów szkół

2014-04-07 10:02
Spotkanie ewaluacyjno - informacyjne dla dyrektorów szkół

Spotkanie otworzył Starosta Brzeski Andrzej Potępa witając zgromadzonych dyrektorów reprezentująch wszystkie typy placówek - od przedszkoli do szkół ponadgimnazjalnych.

Podkreślając dotychczasowy sukces powiatowego pilotażu nowego systemu doskonalenia nauczycieli, uczestnicy spotkania wykazali przekonanie, że etap wdrażania umiejętności nabytych bądź zweryfikowanych na szkoleniach jest elementem kluczowym wspomagania i wymaga dużego zaangażowania ze strony dyrektorów, nauczycieli jak i SORE.

Druga część spotkania miała charakter szkoleniowy. Zewnętrzny ekspert, długoletni pracownik śląskiego Kuratorium Oświaty - Barbara Pańczocha omówiła zmiany w nadzorze pedagogicznym w kontekście nowoczesnego wspomagania pracy szkół.