„Z głową w gwiazdach ”

2014-03-17 11:07
„Z głową w gwiazdach ”

Etap pierwszy turnieju polegał na rozwiązywaniu testu z astronomii z elementami geografii i fizyki, natomiast w etapie drugim, typowo astronomicznym, uczniowie rywalizowali między sobą na czas, szukając odpowiedzi na mapie obrotowej nieba. Pytania wyświetlane były na tablicy interaktywnej a zespół, który jako pierwszy znalazł rozwiązanie, zgłaszał komisji gotowość do odpowiedzi. Ta część turnieju wzbudziła wśród uczestników wiele emocji i ostatecznie wyłoniła zwycięzców.

Najlepsza okazała się młodzież  z Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej, zajmując pierwsze miejsce. Byli to Krzysztof Kania i Michał Gurgul. Drugie miejsce natomiast zdobyły Anna Pabian i Karina Węgrzyn również z Porąbki Uszewskiej. Trzecie miejsce przypadło w udziale uczennicom z Woli Dębińskiej - Laurze Tomczyk i Kamili Kronenberg, czwarte z kolei zajęli Olga Kowal i Piotr Borowiec z tej samej szkoły.

Poziom wiedzy młodych astronomów był wysoki i bardzo wyrównany, ponieważ różnice punktowe pomiędzy czterema pierwszymi miejscami były niewielkie.
Opiekunami merytorycznymi uczniów były: Małgorzata Dudek z Porąbki Uszewskiej, Małgorzata Sumara z Łysej Góry oraz Teresa Ćwikła i Małgorzata Maliszczak z Woli Dębińskiej.