Dzień Bezpiecznego Internetu

2014-03-04 10:37
Dzień Bezpiecznego Internetu

Na lekcjach informatyki oglądali program "W sieci", którego tematyka koncentruje się na problemach przemocy rówieśniczej, ochronie prywatności oraz zjawisku uwodzenia w sieci.

Po obejrzeniu krótkiego programu uczniowie dyskutowali z nauczycielem na tematy poruszone w filmie. W dyskusji padały stwierdzenia "nie należy podawać w sieci swoich danych i innych prywatnych informacji", "nie należy bezkrytycznie ufać osobom poznanym w sieci", "w sytuacji zagrożenia należy niezwłocznie szukać pomocy u rodziców, znajomych, konsultantów Helpline.org.pl.", "nie należy publikować w sieci ani przesyłać znajomym materiałów, które mogą zostać wykorzystane przeciwko nam".

Na zakończenie lekcji uczniowie wypełniali test.