Wyróżnij dbających o rodzinę

2014-02-27 11:33
Wyróżnij dbających o rodzinę

Celem konkursu jest dowartościowanie i promocja tych przejawów aktywności społecznej, które przyczyniają się do budowania silnych więzi rodzinnych, wzmacniają role rodziny bądź jej pozycję ekonomiczną.
W Polsce nie brakuje inicjatyw prorodzinnych. Jednak często realizowane są w małych społecznościach i pozostają znane tylko w lokalnym środowisku. Tulipany Narodowego Dnia Życia mają służyć promowaniu tych dobrych wzorców. - Mają one pokazywać, jak dobre pomysły można wcielać w życie - mówi Marek Plotzke z Fundacji Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia.

Nagrody są przyznawane w czterech kategoriach:
•    Dziennikarz – celem nagrody jest promocja ludzi mediów, którzy w swojej działalności promują wartości związane z życiem rodzinnym.
•    Dzieło kultury – przyznawana za najlepsze przejawy artystycznej działalności, które podkreślają znaczenie rodziny w życiu osobowym i społecznym człowieka.
•    Inicjatywa społeczna – za inicjatywy, które budują wspólnotę przez odwoływanie się do istniejących więzi rodzinnych bądź tworzą instytucje wzmacniające życie rodzinne.
•    Samorząd przyjazny rodzinie – ma promować inicjatywy oraz rozwiązania prawne, które wzmacniają rolę rodziny w życiu wspólnoty lokalnej oraz zachęcają do postaw prorodzinnych.

Zgłoszenia:

Dodatkowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie: http://www.dzienzycia.pl/v-edycja-konkursu-tulipany-narodowego-dnia-zycia.html

Zgłoszenia należy wysłać w terminie do 3 marca 2014 r. na adres:
Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia
ul. Nowogrodzka 42/3, 00-695 Warszawa

bądź email: konkurs@dzienzycia.pl

Narodowy Dzień Życia to święto, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. W ubiegłych latach obchody odbywały się m.in. pod hasłami: „Dom pełen skarbów”, „Być ojcem - rola życia”, „Razem na zawsze” i „Jestem mamą – to moja kariera”.

Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia jest organizatorem kampanii społecznych promujących wartości rodzinne. Jej celem jest wzmacnianie rodziny poprzez rozwój osobisty i budowę zdrowych więzi społecznych.

Więcej informacji na http://www.dzienzycia.pl/