Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Zofia Nieć Mistrzynią Matematyki Powiatu Brzeskiego 2024

2024-06-13 13:44
Zofia Nieć Mistrzynią Matematyki Powiatu Brzeskiego 2024

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku było organizatorem kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego o tytuł Mistrza Matematyki Powiatu Brzeskiego. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa.

Celem konkursu było:

  • rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów,
  • promowanie młodych talentów matematycznych,
  • upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów,
  • zacieśnienie współpracy nauczycieli matematyki powiatu brzeskiego.

Powiatowy Konkurs Matematyczny adresowany był do uczniów szkół podstawowych i składał się z dwóch etapów. W I etapie wzięło udział 52 uczniów z 20 szkół podstawowych powiatu brzeskiego. Do finału konkursu zakwalifikowało się 28 uczniów. Spośród finalistów trzy uczennice uzyskały tytuł laureata konkursu:

  1. Zofia Nieć ze Szkoły Podstawowej w Jurkowie
  2. Katarzyna Kuza ze Szkoły Podstawowej w Jadownikach
  3. Anna Budzyn ze Szkoły Podstawowej w Jasieniu

Uczennica Zofia Nieć, uzyskując w finale konkursu największą liczbę punktów, wywalczyła tytuł Mistrzyni Matematyki Powiatu Brzeskiego i otrzymała wyjątkowy Puchar Starosty Brzeskiego.

Podczas uroczystości wręczenia nagród, którą przygotowała i poprowadziła Agata Witaszek - nauczycielka matematyki w LO Kopernik, licznie zgromadzeni uczestnicy wraz z opiekunami mieli okazję obejrzeć prezentację projektową o zastosowaniu matematyki w sztuce „Obrazy anamorficzne”. Następnie Wicestarosta Maciej Podobiński wręczył Puchar Starosty Brzeskiego i wraz z Dyrektorem Liceum Ryszardem Ostrowskim uhonorował laureatów i uczestników pamiątkowymi dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz Radę Rodziców Liceum Ogólnokształcącego. Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymali także ich opiekunowie. Na zakończenie uroczystości licealiści zaprezentowali występ zespołu wokalnego pod kierunkiem pana Roberta Sowy, a następnie zaprosili na słodki poczęstunek. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Źródło: Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku

Zobacz galerię