Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Prelekcje o segregacji odpadów

2024-05-24 10:36
Prelekcje o segregacji odpadów

W dniach 15 i 22 maja 2024 r. zostały przeprowadzone 4 lekcje edukacyjne dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte oraz Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku.

Uczniowie mogli dowiedzieć się o zasadzie 4R, czyli o zbiorze zasad, które minimalizują i mówią o rozsądnym zarządzaniu przez nas odpadami oraz o założeniach gospodarki cyrkulacyjnej. Młodzież podczas prelekcji miała okazję sprawdzić się czy potrafią przyporządkować różne odpady do właściwych frakcji. Największą trudność sprawiła uczniom frakcja szklana.

prelekcja o segregacji odpadów

Przypominamy!

Do frakcji szklanej wrzucamy tylko szkło opakowaniowe (np. słoiki i butelki szklane). Nie wrzucamy do zielonego pojemnika np. szkła żaroodpornego, kieliszków, szkieł korekcyjnych czy zniczy. Takie odpady lądują w frakcji zmieszanej.

Do niebiskiego pojemnika na papier nie wyrzucamy papieru lakierowanego lub powlekanego folią. Papier lakierowany można rozróżnić od papieru segregowanego tym, że w rękach bardzo ciężko przerwać papier lakierowany.

Prelekcje o segregacji odpadów powstały w ramach realizacji przez Powiat Brzeski projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005).

life-eko2024.png