Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Zawiadomienie ws. prac taksacyjnych dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa

2024-04-29 11:53
Zawiadomienie ws. prac taksacyjnych dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa

Starosta Brzeski uprzejmie informuje, iż przystąpił do sporządzania uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych na terenach gmin Brzesko, Czchów, Dębno i Szczurowa. Prace taksacyjne, tj. dokonanie charakterystyki lasu, gruntu oraz wskazania gospodarcze, będą wykonywane przez uprawnionych pracowników firmy LAS-R SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Krakowie, w okresie od kwietnia do września 2024 r.

Prace te w żadnym stopniu nie zmienią ani nie naruszą własności. Są one konieczne do wypełnienia ustawowego obowiązku posiadania aktualnych dokumentacji leśnych według ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. Poz. 530), które to znacznie uproszczą procedurę gospodarowania zasobami leśnymi przez właścicieli lasów.

Projekty uproszczonych planów urządzenia lasu zostaną wyłożone do publicznego wglądu w siedzibach Urzędów Gmin w terminie czerwiec - sierpień br. O wyłożeniu projektów uproszczonych planów urządzenia lasu i możliwości zapoznania się z projektami, właściciele lasów zostaną poinformowani pisemnie przez Burmistrzów lub Wójtów Gmin.

W terminie 30 dni od daty wyłożenia projektów dokumentacji leśnej zainteresowani właściciele lasów mogą składać zastrzeżenia i wnioski w sprawie planów.