Małopolskie chóry - Małopolska rozśpiewana 2024

2024-04-26 12:09
Małopolskie chóry - Małopolska rozśpiewana 2024

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił nabór ofert konkursowych na dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego na realizację zadnia publicznego pn. „Małopolskie chóry - Małopolska rozśpiewana 2024".

W ramach konkursu wspierane będą zadania przygotowujące świadomych odbiorców i uczestników kultury wśród wszystkich grup wiekowych oraz stwarzających warunki do tworzenia i poznawania kultury i rozwijania pasji, talentów i postaw aktywnych poprzez:
organizację wydarzeń muzycznych np. koncertów, festiwali, przeglądów, konkursów, organizację zajęć warsztatowych (np. kształcenia głosu, opracowania - poszerzenia repertuaru chóru, nauki śpiewu dla nowych członków chóru, podniesienia umiejętności dyrygentów, trenerów wokalnych), udział w krajowych lub zagranicznych festiwalach, koncertach, przeglądach lub działania związane z nagraniem własnego wydawnictwa muzycznego np. płyty, teledysku; zakup: akcesoriów muzycznych, strojów dla chórzystów, sprzętu niezbędnego do realizacji koncertów (np. głośniki, mikrofony, statywy) oraz wydawnictw muzycznych (np. nuty, płyty, podręczniki muzyczne, śpiewniki) z przeznaczeniem dla wyposażenia chóru w formie użyczenia – połączony z organizacją wydarzeń albo zajęć warsztatowych związanych z rozwojem lub popularyzacją ich działalności.

Do konkursu mogą być składane oferty zadań, których realizacja rozpoczynać się będzie nie wcześniej niż 01.04.2024 r., a kończyć nie później niż 31.12.2024 r. Ze środków dotacji pokrywane mogą być koszty poniesione najwcześniej po podpisaniu umowy.

Maksymalna kwota oczekiwanej przez wnioskodawcę dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego nie może być większa niż 30 000 złotych.

Termin składania ofert: 24 maja br.

Kontakt w sprawie konkursu:
Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
Zespół ds. Aktywności Kulturowej
Tel: 12 61-60-429, 12 63-03-528, 12 63-03-439, 12 37 96 092, 12 63 03 476

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: "Małopolskie chóry - Małopolska rozśpiewana 2024".

Przypominamy również, iż istnieje możliwość składania ofert konkursowych bezpośrednio w siedzibie Agendy Urzędu Marszałkowskiego w Tarnowie, pod adresem al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów - I piętro, p. 123, w godz. 8-16. Sekretariat tel. 12 61 60 104.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego