Wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym na rynku pracy

2014-01-14 10:17
Wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym na rynku pracy

Głównym celem projektu jest poprawa funkcjonowania osób ze stwardnieniem rozsianym, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości dokształcania oraz podjęcia pracy.
Projekt zakłada:

• zwiększenie zaufania we własne siły
  • wzrost motywacji i poczucia bezpieczeństwa
  • poprawę koncentracji uwagi i pamięci

Dla zrealizowania projektu został powołany zespół specjalistów składający się z psychologów, neuropsychologów, doradców zawodowych, pośredników pracy, prawników, rehabilitantów, lekarzy neurologa, okulisty i innych, którzy mają wyjątkową motywację i umiejętności pracy z osobami ze stwardnieniem rozsianym.
Projekt realizowany jest w okresie od 01.12.2012 r. do 30.11.2014 r.  poprzez zróżnicowane formy wsparcia:

• indywidualne i grupowe wsparcie psychologiczne, zawodowe i prawne
  •  indywidualne konsultacje specjalistyczne, m.in. z rehabilitantem, neurologiem, okulistą, logopedą lub innymi specjalistami w zależności od potrzeb
  • warsztaty aktywizacji zawodowej i społecznej

Dodatkowo proponowane są zajęcia integracyjne umożliwiające poznanie ludzi z podobnymi problemami, nawiązanie nowych kontaktów.

Poradnictwo zawodowe, psychologiczne oraz konsultacje specjalistyczne odbywać się będą w trakcie
14-dniowego pobytu w dostosowanym dla osób niepełnosprawnych Centrum Rehabilitacyjno-Pielęgnacyjnym dla Chorych na SM "Ostoja" w Woli Batorskiej k. Niepołomic. Koszty dojazdu do Ośrodka, noclegu i wyżywienia są finansowane ze środków Projektu.

Po odbyciu warsztatów będzie możliwość skorzystania z dodatkowych szkoleń

• praktyczna nauka zawodu u pracodawcy
  • szkolenia językowe i zawodowe
  • staże rehabilitacyjne u pracodawców na otwartym rynku pracy lub chronionym rynku pracy