Ruszyła procedura przetargowa dotycząca zagospodarowania poscaleniowego w Strzelcach Wielkich

2024-04-05 11:56

Scalenia od wielu lat zajmują ważne miejsce w strategii inwestycyjnej samorządu i zapewniają możliwie najlepsze warunki do gospodarowania gruntami. Uregulowanie stanu prawnego, wielkości i ilości działek, z dostępem do drogi – to tylko kilka praktycznych korzyści płynących z postępowania scaleniowego. Od 2018 roku takie właśnie działania są prowadzone w Strzelcach Wielkich. Środki na ten cel Powiat pozyskał z Europejskiego Fundusz Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, a wartość całej operacji to aż 20 milionów złotych! W Strzelcach Wielkich zakończono już etap scaleniowy, a w dniu wczorajszym ruszyła procedura przetargowa dotycząca zagospodarowania poscaleniowego w ramach zadania pn. Scalenie gruntów położonych na obszarze wsi Strzelce Wielkie, gmina Szczurowa. Planowany termin zawarcia umowy z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą prac poscaleniowych  to maj br., a przewidywany termin zakończenia inwestycji to  listopad 2024 r.