Trwa rektrutacja w ramach projektu PUP - Pomoc Umiejętności Praca z EFS+ (II)

2024-04-05 11:32
Trwa rektrutacja w ramach projektu PUP - Pomoc Umiejętności Praca z EFS+ (II)

Od lutego 2024 roku Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku realizuje projekt „PUP – Pomoc Umiejętności Praca z EFS+ (II)" w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021 - 2027, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa – projekty powiatowych urzędów pracy, współfinansowany przez Unię Europejską.

Okres realizacji projektu: 01.02.2024 r. – 30.06.2025 r.

Celem projektu jest poprawa dostępu do zatrudnienia i działań aktywizujących w szczególności dla osób młodych poprzez wdrażanie gwarancji dla młodzieży, długotrwale bezrobotnych oraz grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy. Grupę docelową będą stanowiły osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Brzesku, w szczególności osoby pozostające w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, tj.:

• osoby młode (w wieku 18-29 lat), szczególnie należące do grupy NEET;
  • osoby długotrwale bezrobotne;
  • osoby z niepełnosprawnościami;
  • osoby w wieku 50 lat i więcej;
  • kobiety;
  • migranci (w tym z Ukrainy).

W ramach projektu zaplanowano realizację usług i instrumentów rynku pracy, między innymi:

• szkoleń
  • stażu
  • jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej
  • prac interwencyjnych
  • bonów na zasiedlenie.

Głównymi rezultatami projektu będzie:

• podjęcie pracy lub prowadzenie działalności na własny rachunek przez co najmniej 60% uczestników projektu
  • uzyskanie kwalifikacji przez co najmniej 20% uczestników projektu.

Wartości projektu: 1 814 627,39 zł, w tym wkład Funduszy Europejskich: 1 542 433,28 zł.

Rekrutacja do projektu prowadzona jest na bieżąco, na zasadach określonych dla poszczególnych form wsparcia.

Szczegółowe informacje na temat aktualnie prowadzonych naborów wniosków oraz działań realizowanych w ramach projektu dostepne sa na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Brzesku. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt ze swoim doradcą klienta.

Piętro

Pokój

Telefon wewnętrzny

Zakres działalności