Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Witajcie w naszej bajce czyli 55 lat Zielonki

2024-04-03 13:48
Witajcie w naszej bajce czyli 55 lat Zielonki

Ta bajka miała swój początek 1 września 1969 roku. Wówczas próg Zielonki przekroczyli pierwsi uczniowie, a w salach czekali na nich pełni pasji, młodzi nauczyciele. Swoją działalność edukacyjną rozpoczęła szkoła, która miała zapewnić kształcenie zawodowe. Szkoła, która stała się częścią historii Brzeska. Szkoła, którą nazywamy po prostu - Zielonka. 

Po 55 latach cała społeczność Zielonki oraz znakomite grono zaproszonych gości, spotkali się na wyjątkowej uroczystości upamiętniającej powstanie szkoły i nadanie jej imienia Bohaterów Westerplatte.  Jubileusz swoją obecnością uświetnili przedstawiciele władz lokalnych. Wśród nich nie mogło zabraknąć Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy oraz Burmistrza Brzeska Tomasza Latochy.  Zaproszono również przedstawicieli Kuratoriom Oświaty, polityków, dyrektorów szkół oraz placówek związanych z oświatą.
Ten wyjątkowy dzień stał się okazją, aby wyróżnić wieloletnich pracowników szkoły. Dyrekcja szkoły wręczyła złote, srebrne i brązowe medale nauczycielom i pracownikom, którzy są w drużynie Zielonki od lat i swoją pracą przyczynili się do jej sukcesów. 
Po tak wzniosłych chwilach można było obejrzeć program artystyczny przygotowany przez nauczycieli, uczniów i absolwentów naszej szkoły. Romantyczny taniec, znakomite występy wokalne oraz sceny godne szekspirowskiego dramatu uświetniły całą uroczystość. Kolejny raz okazało się, że szkolimy nie tylko dobrych fachowców, ale są wśród nas liczne talenty, które chcieliśmy z dumą pokazać światu. 
Ten wyjątkowy dzień zapisze się w historii szkoły złotymi literami. Teraz pozostają już tylko wspomnienia i oczekiwania na 60-te urodziny Zielonki. 

 

Małgorzata Bielawska-Wołek

Zobacz galerię