III Małopolski Dzień dla Klimatu – zasadźmy drzewa dla klimatu

2024-03-22 13:00
III Małopolski Dzień dla Klimatu – zasadźmy drzewa dla klimatu

Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Burmistrz Czchowa Marek Chudoba zapraszają 25 i 26 marca 2024r. na stoisko podczas Dni Otwartych Inkubatora Przetwórstwa Lokalnego Produktów Rolnych w Czchowie.

W zamian za 10 szt. zużytych baterii lub 5 szt. zużytych żarówek będzie można otrzymać 1 szt. sadzonki drzewa lub krzewu owocowe.

Równocześnie w dniu 26 marca 2024r. Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brzesko wystawi swoje stoisko edukacyjne na którym również będą rozdawane sadzonki drzew leśnych.

Małopolski Dzień dla klimatu jest kampanią informacyjno-edukacyjną obejmującą całe województwo małopolskie. Celem kampanii jest podnoszenie wiedzy mieszkańców na temat klimatu jak i środowiska oraz promowanie sadzenia drzew i krzewów.

life-eko2024.png

Działanie realizowane w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA pn.: ,,Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” dofinansowanego z programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.