Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Uroczysta XLIV Sesja Rady Powiatu Brzeskiego

2024-03-14 13:48
Uroczysta XLIV Sesja Rady Powiatu Brzeskiego

Uroczysta, ostatnia w tej kadencji samorządu, XLIV Sesja Rady Powiatu Brzeskiego rozpoczęła się podsumowaniem pięcioletniej pracy Zarządu i Rady Powiatu oraz pożegnaniem Ryszarda Ożóga oraz Stanisława Pacury, którzy po 25 latach pracy w strukturach samorządowych, postanowili nie ubiegać się o reelekcję w tegorocznych wyborach.

Starosta Brzeski przedstawił Radzie Powiatu raport podsumowujący mijającą kadencję i omówił najbardziej istotne i kluczowe inwestycje zrealizowane w latach 2019-2023. Skupił się na dokładnym przedstawieniu osiągnieć w sektorach takich jak infrastruktura drogowa, edukacja ponadpodstawowa, służba zdrowia, polityka społeczna, ekologia, geodezja i rolnictwo, bezpieczeństwo oraz turystyka, sport i rekreacja.

Jak zaznaczył Starosta Brzeski - Pod względem inwestycyjnym oraz ilości pozyskanych środków finansowych było to rekordowe pięć lat w całej 25-letniej historii odrodzonego powiatu. Największym sukcesem tej kadencji jest ilość pozyskanych środków zewnętrznych. Rok 2019 rozpoczynaliśmy z budżetem na poziomie 96 milionów złotych. Dobre decyzje, sprawne zarządzanie i skuteczne ubieganie się o środki zewnętrzne zaowocowały realizacją wielu potrzebnych inwestycji oraz podwojeniem możliwości finansowych powiatu. W rok 2024 weszliśmy z budżetem na poziomie 187 milionów złotych.

Ostatnia Sesja obecnej kadencji Rady Powiatu Brzeskiego upłynęła pod znakiem podziękowań. Radni z rąk Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Kazimierza Brzyka przyjęli dyplomy okolicznościowe oraz drobne upominki. Starosta Brzeski złożył szczególne podziękowania radnym, którzy nie będą się ubiegać o reelekcję w tegorocznych wyborach – Panu Ryszardowi Ożógowi i Stanisławowi Pacurze.

- W imieniu własnym, przedstawicieli Rady Powiatu Brzeskiego oraz wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Brzesku pragnę przekazać wyrazy najwyższego uznania i okazać wdzięczność za wiele lat zgodnej i merytorycznej współpracy. Wasze imponujące doświadczenie w pracy samorządowej było nieocenionym wsparciem i miało realny wpływ na właściwe ukierunkowanie strategii inwestycyjnej w naszym regionie. Wraz z podziękowaniami składam serdeczne życzenia realizacji dalszych planów, wspieranych pomyślnością i dobrym zdrowiem.

 

Zobacz galerię