Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

2024-02-05 08:04
Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich
Trwa nabór do IV edycji "Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”. Tematem przewodnim w tym roku będą polskie tradycje wielkanocne.

Adresatami konkursu, podobnie jak w ubiegłych latach są:

• Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich,
  • koła działające na podstawie ustawy z dnia  8 października 1982 r. o społeczno-zawodowych organizacjach rolników,
  • stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich.

Konkurs zainicjowany przez Małżonkę Prezydenta RP - Agatę Kornhauser-Dudę, został objęty jej honorowym patronatem.

Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają się samodzielnie poprzez przesłanie pocztą elektroniczną na adres: konkurs.KGW@prezydent.pl

• poprawnie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej (w wersji *.pdf lub *.doc/docx), której wzór określony został w Załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu,
  • potwierdzenia wpisu Koła do odpowiedniego rejestru,
  • krótkiego amatorskiego materiału audiowizualnego przygotowanego i nagranego przez Koło, trwającego nie dłużej niż 120 sekund, promującego działalność Koła.

Nabór do konkursu zakończy się 31 marca. Wzorem poprzednich edycji, etap wojewódzki odbędzie się w formule online, natomiast etap ogólnopolski planowany jest jako wydarzenie stacjonarne.

Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich 2024 w Warszawie.

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: Urzad Marszałkowski Województwa Małopolskiego