Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Uroczysta XLIII Sesji Rady Powiatu Brzeskiego

2024-02-01 14:46
Uroczysta XLIII Sesji Rady Powiatu Brzeskiego

W dniu dzisiejszym podczas XLIII Sesji Rady Powiatu Brzeskiego Starosta Brzeski Andrzej Potępa oficjalnie podziękował za współpracę dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych Panu Grzegorzowi Wołczyńskiemu, który po 25 latach pracy w ZDP przeszedł na emeryturę. Starosta złożył podziękowania za lata wspólnej pracy, za zaangażowanie, doradztwo i słowa aprobaty podczas wspólnie realizowanych przedsięwzięć, których efektem są setki kilometrów zmodernizowanych dróg i dziesiątki kilometrów nowo wybudowanych chodników. Zwrócił też uwagę na fakt, jak trudna i wymagająca jest praca w sektorze drogownictwa. W 1999 r. reaktywowany Powiat przejął 265 km dróg w tak kiepskim stanie, że według dzisiejszych standardów należałoby je uznać za nieprzejezdne. Systematycznie następował proces odbudowy powiatowej sieci drogowej, która niemalże w 100% została zmodernizowana. Przez dwadzieścia pięć lat nad tymi pracami czuwał Dyrektor Wołczyński. Na koniec złożono Dyrektorowi życzenia realizacji dalszych planów, wspieranych pomyślnością, dobrym zdrowiem i satysfakcją z zawodowych dokonań. Słowa podziękowania oraz życzenia złożył także Pan Grzegorz Ćwioro-Badowski, który został nowym Dyrektorem ZDP.

Miłym akcentem podczas dzisiejszej Sesji było także spotkanie z drużyną Okocimskiego Klubu Sportowego. Starosta Brzeski uhonorował drobnymi upominkami drużynę i ich trenerów, która brała udział w Finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U13, rozegranych w grudniu w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Brzesku. Jak zaznaczył Starosta Brzeski bez wątpienia ten turniej był historycznym wydarzeniem sportowym nie tylko w dziejach Klubu, ale również Brzeska i Powiatu Brzeskiego. Zwrócił uwagę na wzorową organizację i bardzo wysoki poziom zawodów, o czym świadczą liczne pozytywne komentarze trenerów oraz kibiców, którzy zawitali do Brzeska w tym czasie. Słowa podziękowania i życzenia dalszych sukcesów zostały złożone na ręce Wiceprezesa ds. sportowych Marcina Jurkiewicza oraz Wiceprezes ds. organizacyjnych Pani Elżbiety Rysak.

Zobacz galerię