Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Noworoczna Akcja Krwiodawstwa w ZS w Czchowie i medal dla Klubu HDK PCK

2024-01-24 13:28
Noworoczna Akcja Krwiodawstwa w ZS w Czchowie i medal dla Klubu HDK PCK

18 stycznia 2024 roku w Zespole Szkół w Czchowie odbyła się akcja poboru krwi zorganizowana przez szkolny Klub HDK PCK „Krewniak”. W akcji obsłużonej przez personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie wzięło udział 26 dawców, z których 23 zostało zakwalifikowanych do donacji. Wynik akcji to 10,35 l krwi pełnej.

Akcja była jedną z kilkudziesięciu zorganizowanych do tej pory w czasie czternastoletniej działalności szkolnego Klubu HDK PCK. Za promocyjną działalność honorowego krwiodawstwa Klub był wielokrotnie wyróżniany przez Polski Czerwony Krzyż. W grudniu 2023 roku podczas uroczystej gali w Krakowie szkoła została wyróżniona medalem 65-lecia HDK PCK, jako szkoła szeroko promująca działalność honorowego krwiodawstwa. W poprzednim roku szkolnym placówka zajęła drugie miejsce w województwie małopolskim w Turnieju „Młoda krew ratuje życie” w kategorii promocji honorowego krwiodawstwa.

Podczas Noworocznej Akcji Krwiodawstwa na dawców czekała niespodzianka w postaci udziału w strzelaniu na powiatowej strzelnicy wirtualnej. Uczestnicy mieli okazję postrzelać z pistoletu pod okiem instruktora. W organizację wydarzenia zaangażowani byli uczniowie klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego przy ZS w Czchowie.

 Autor: Izabela Ancukiewicz

Zobacz galerię