Mecenat Małopolski - I edycja

2023-12-20 10:20
Mecenat Małopolski - I edycja
Zarząd Województwa Małopolskiego zaprasza organizacje pozarządowe do składania ofert w ramach otwartego konkursu „Mecenat Małopolski – I edycja”.

To najbardziej popularny konkurs charakteryzujący się największą ilością przekazywanych środków finansowych dla trzeciego sektora - wspierających zadania, które wzbogacają i wzmacniają ofertę kulturalną Małopolski, a także chronią i promują nasze dziedzictwo

- mówi Iwona Gibas z zarządu województwa.

W bardzo szerokim katalogu obszarów wsparcia można znaleźć: realizację działań kulturalnych, animacyjnych, artystycznych oraz chroniących dziedzictwo kulturalne Małopolski, takich jak np. koncerty, wystawy, festiwale, przeglądy, konkursy lub inne, rozwijające kompetencje kulturowe mieszkańców Małopolski poprzez edukację kulturalną i animację kultury, polegające na przygotowaniu i prezentacji wydarzeń artystycznych mogących mieć wpływ na promocję kultury Małopolski zarówno w kraju, jak i za granicą, utrzymujące tożsamość lokalną, regionalną i narodową szczególnie poprzez wspieranie folkloru, zachowujące i utrwalające w formie cyfrowej zasoby dziedzictwa kulturowego, promujące kulturę i tradycje mniejszości narodowych i grup etnicznych zamieszkujących Małopolskę, zachęcające do aktywnego i twórczego udziału w kulturze i tworzenia treści kulturowych oraz wspomagające rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, a także upowszechniające tradycje walk o niepodległość i suwerenność RP.

Oferty można składać do 18 stycznia 2024 roku za pomocą generatora eNGO

Każdy uprawniony podmiot może złożyć jedną ofertę, a maksymalny koszt oczekiwanego wsparcia finansowego nie może przekroczyć kwoty 80 tys. zł.

Na realizację zadań wybranych w ramach otwartego konkursu ofert pn. „Mecenat Małopolski – I edycja” zaplanowane zostały środki finansowe w wysokości 4 mln zł.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie w Biuletynie Informacji Publicznej

Źródło:Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego