Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze

2023-11-29 10:24
Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze

Dzięki staraniom Starosty Brzeskiego oraz Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze Powiat Brzeski zakupił na potrzeby ŚDS 20-osobowego busa. Zakup tego samochodu został częściowo dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jest  to nowoczesny pojazd  przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością, bogato wyposażony m.in. w miejsce dla wózka inwalidzkiego, aluminiowe najazdy z podłogą antypoślizgową, drzwi tylne dwuskrzydłowe, poręcze i uchwyty ułatwiające wsiadanie i wysiadanie z pojazdu osobom niepełnosprawnym,  obniżony stopień wejściowy, centralną klimatyzacje  i wiele innych udogodnień.

Dotychczas eksploatowany samochód był już bardzo wysłużony i wymagał częstych i kosztownych napraw. Serdecznie dziękujemy wszystkim,  którzy przyczynili się do zakupu nowego samochodu dla ŚDS w Łysej Górze.

Źródło: ŚDS w Łysej Górze