Profesjonalna reklama - ZSP nr 1

2013-12-18 10:04
Profesjonalna reklama - ZSP nr 1

Początkiem grudnia br. w szkole została oficjalnie otwarta nowa pracownia organizacji reklamy. Uroczystego otwarcia pracowni dokonał starosta brzeski Andrzej Potępa, w obecności dyrektora Wydziału Edukacji Janiny Motak, przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Powiatu Brzeskiego, Tomasza Gurgula oraz dyrektor ZSP Nr 1 Marii Góry.

Sam pomysł utworzenia pracowni zrodził się podczas pobytu nauczycieli kształcenia zawodowego ZSP NR 1 w Konsorcjum Edukacyjnym w Finlandii, w ramach projektu Leonardo da Vinci VETPRO. Od początku roku dyrektor szkoły Maria Góra oraz nauczyciele kształcących zawodzie technik organizacji reklamy Aneta Palej oraz Dorota Jedlińska konsekwentnie realizowali zaplanowane działania. W ciągu trzech miesięcy pracownia została wyposażona w komputery z odpowiednim oprogramowaniem edytorskim oraz graficznym. Na zajęciach nauczyciele wykorzystują zainstalowany w pracowni projektor multimedialny oraz wizualizer. Uczniowie podczas zajęć praktycznych korzystają z nowoczesnych urządzeń IT m.in. aparatów cyfrowych, kamery tworząc własne projekty reklamowe. Nowoczesny ploter rysująco – tnący będący na wyposażeniu pracowni ułatwia przygotowywanie i realizację projektów. Na uwagę zasługuje fakt, że wyposażenie pracowni w dużej części zostało sfinansowane ze środków pozabudżetowych, m.in. w ramach realizowanego w szkole projektu powiatu brzeskiego „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.