Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Wyjątkowy jubileusz w Zespole Szkół w Czchowie

2023-11-21 10:54
Wyjątkowy jubileusz w Zespole Szkół w Czchowie

Wiele osób zgromadziło się na sali sportowej przy Zespole Szkół w Czchowie, aby uczcić 30 rocznicę utworzenia szkoły - miejsca, w którym na przestrzeni lat kształciły się setki młodych ludzi. Jak mówili organizatorzy ani tożsamość uczniów i absolwentów, ani ich system wartości nie wzięły się znikąd - wyrosły z wielowiekowego doświadczenia całych pokoleń Polaków.

Nie można było zatem mówić o historii szkoły w oderwaniu od historii Polski, zwłaszcza w przededniu 105 rocznicy odzyskania niepodległości.

W Zespole Szkół w Czchowie wysoko cenione są wartości patriotyczne - są one podstawą wychowania i kształtowania młodych ludzi, dlatego w programie artystycznym położono główny akcent na historię naszego kraju składającego się z wielu małych ojczyzn, takich jak Czchów.

W pantomimicznych scenach przypomniano wielkie momenty z dziejów Polski, ale i długą drogę polskiego żołnierza idącego po niepodległość przez krew, pot i łzy.

Przypomniano także wielkie postaci, wybitne jednostki, w tym patrona szkoły - błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Przepiękna scenografia, tańce z szarfą i flagami, rekonstrukcja walk z czasów I wojny światowej, wyjątkowa oprawa muzyczna oraz gra świateł dobitnie ukazały, że w tej szkole kształci się bardzo zdolna młodzież i pracują kreatywni pedagodzy.

 

 

 

Zobacz galerię