Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

2023-11-07 14:51
Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Brzesku odbyło się Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego nt „Funkcjonowania Powiatu Brzeskiego w ekstremalnych warunkach zimowych”.  Posiedzeniu przewodniczył Starosta Brzeski Andrzej Potępa.

Podczas spotkania omówiono zagadnienia dotyczące koordynacji działań Gmin, Służb, Inspekcji i Straży na wypadek wystąpienia na terenie Powiatu Brzeskiego ekstremalnych warunków zimowych, w tym m.in. zagadnienia związane z zimowym utrzymaniem dróg krajowych, wojewódzkich oraz gminnych.

Ponadto przedstawiono informacje związane z przygotowania służb energetycznych, porządkowych i ratowniczych do okresu zimowego, a także funkcjonowania służb porządkowych i ratowniczych.

W ostatnim punkcie posiedzenia poruszano kwestie dotyczące funkcjonowania pomocy medycznej i społecznej, infrastruktury technicznej, komunikacji zbiorowej i transportu, placówek oświatowych, dowozu dzieci do szkół oraz zapewnienia warunków przeżycia zwierząt.