PROJEKT „MARIA KONOPNICKA DZIECIOM” W SOSW W ZŁOTEJ

2013-12-17 08:40
 PROJEKT „MARIA KONOPNICKA DZIECIOM” W SOSW W ZŁOTEJ

Zaprezentowali oni najpiękniejsze wiersze poetki napisane z myślą o dzieciach. Na uwagę i uznanie zasługuje fakt, że uczestnicy konkursu wystąpili w przepięknych, kolorowych kostiumach. To zasługa wychowawców klas, którzy pomogli dzieciom je przygotować. Konkurs recytatorski uświetniła prezentacja multimedialna przygotowana przez organizatorów oraz piosenki powstałe na motywach utworów Marii Konopnickiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania oraz słodkie nagrody.
Konkurs recytatorski to ostatni etap projektu pod hasłem „Maria Konopnicka dzieciom” zrealizowanego w SOSW w Złotej na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku szkolnego.
Wcześniejszym etapem projektu był konkurs czytelniczo – plastyczny. Zadaniem uczestników konkursu było zapoznanie się z wierszami M. Konopnickiej i wykonanie ilustracji do jednego z nich. W ramach konkursu powstały piękne prace plastyczne, które zdobią salę polonistyczną Ośrodka. Rozwiązanie konkursu oraz uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się po zakończeniu konkursu recytatorskiego.

W ramach projektu „Maria Konopnicka dzieciom” odbyła się też wycieczka do Żarnowca. Żarnowiec to miejscowość położona w woj. podkarpackim, z którą przez 7 lat związane było życie M. Konopnickiej.
Głównym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum M. Konopnickiej. Muzeum to tworzy dworek z XVIII w. przebudowany z końcem XIX w. oraz zabytkowy park o powierzchni 3,6 ha, które przekazane zostały M. Konopnickiej w 1903 r. w darze narodowym z okazji Jubileuszu 25 – lecia pracy pisarskiej.
Koordynatorem i głównym wykonawcą projektu „Maria Konopnicka dzieciom” byli nauczyciele SOSW w Złotej:  M. Dudek,  U. Mazgaj oraz  K. Ojczyk – Średniawa.
oprac. Maria Dudek