Wsparcie dla jednostek OSP z terenu powiatu brzeskiego

2023-09-21 15:14
Wsparcie dla jednostek OSP z terenu powiatu brzeskiego

Wczoraj w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyło się uroczyste podpisanie umów dotacyjnych dla jednostek OSP z terenu powiatu brzeskiego.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Wicestarosta Brzeski Maciej Podobiński, Marcin Hebda - Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Administracji, Janusz Potera - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku oraz Prezesi i Skarbnicy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu brzeskiego.

Umowę w imieniu jednostek OSP podpisali Prezesi oraz Skarbnicy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dotacje celowe dla Ochotniczych Straży Pożarnych przyznawane są na zakup sprzętu i umundurowania bojowego podnoszących gotowość bojową jednostki OSP.

Dotacje zostały przydzielone 17 jednostkom:

1. OSP w Jasieniu
  2. OSP w Jadownikach
  3. OSP w Porębie Spytkowskiej
  4. OSP w Czchowie
  5. OSP w Tworkowej
  6. OSP w Tymowej
  7. OSP w Dębnie
  8. OSP w Niedźwiedzy
  9. OSP w Woli Dębińskiej
  10. OSP w Biesiadkach
  11. OSP w Gnojniku
  12. OSP w Lewniowej
  13. OSP w Uszwi
  14. OSP w Żerkowie
  15. OSP w Wojakowej
  16. OSP w Niedzieliskach
  17. OSP w Szczurowej.

Łączna kwota dotacji to 68 400,00 zł.