Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Europejski Tydzień Mobilności 2023

2023-09-12 09:18
Europejski Tydzień Mobilności 2023

Europejski Tydzień Mobilności (ETM) organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego zwieńczeniem jest Dzień bez samochodu (22 września). Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Oszczędzaj energię” – ograniczenie zużycia energii wpisuje się w ogólne cele ETM poprzez zachęcanie do zrównoważonej mobilności, promowanie aktywnego transportu oraz tworzenie przyjaznych miast.

Tegoroczna kampania ETM oparta jest na V filarach:

- transporcie publicznym,

- aktywności mobilnej,

- ograniczeniu zależności od samochodu,

- zarządzaniu mobilnością,

- rozwiązaniach infrastrukturalnych (m.in. rozbudowie infrastruktury pieszo-rowerowej , ograniczeniu prędkości).

Podmioty samorządowe mogą rejestrować swoje aktywności planowane na ETM 2023 w ramach Tygodnia Działań, Działań Trwałych oraz Dnia Bez Samochodu na stronie www.mobilityweek.eu.