Głos dla Renaty

2013-12-12 10:51
Głos dla Renaty

Spróbujmy sobie wyobrazić jak czuje się człowiek zupełnie świadomy tego co się wokół dzieje i niemogący praktycznie nic zrobić, nie mogący niczego powiedzieć? Zupełna bezradność! Pani Renata Maciaś ukończyła Liceum Zawodowe w Tęgoborzy, a następnie dwuletnie Studium Informatyczne. Jak każdy z nas, miała swoje plany i marzenia. Dzisiaj te marzenia są już całkiem inne - to pragnienie nawiązania kontaktu z otoczeniem. Na wszelkie sposoby stara się jakoś dawać znać otoczeniu, że wszystko rozumie. Mimika twarzy, a zwłaszcza w pełni świadome inteligentne oczy, nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości.
Jest sposób aby jej naprawdę pomóc - odpowiednie urządzenie które kierowane wzrokiem pozwala osobie niepełnosprawnej przemówić. To oczywiście sporo kosztuje, ale nie jest poza naszym zasięgiem.
Zrobimy to razem. Nawet nieduża wpłata, 10, 20 czy może 50 zł. to ogromna pomoc. Na tyle nas przecież stać. Nie patrzmy że to mało. To kropla w oceanie, ale nie byle jaka kropla – to świadectwo naszego człowieczeństwa.
„To co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenia Twojemu życiu”(Albert Schweitzer).
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Myślimy o prezentach dla najbliższych. Może warto przeznaczyć parę złotych na specjalny prezent dla specjalnego człowieka, którego nie znamy? Tak jak kładziemy ten symboliczny pusty talerz na wigilijnym stole. To nie zabawka. Ona tego naprawdę potrzebuje.
Zapraszamy na stronę  www.fundacjalazarus.pl Tam w zakładce „Zakręcona Akcja” znajduje sie więcej informacji o Pani Renacie Maciaś. Tam też wkrótce będziemy podawać kolejne informacje na temat wybranego najbardziej odpowiedniego dla pani Renaty sprzętu, oraz przebiegu akcji. Wszystkim zainteresowanym, którzy prześlą zapytanie na lazarusfundacja@gmail.com  zostaną udzielone dodatkowe informacje. Wpłaty na zakup sprzętu oraz pokrycie kosztów rehabilitacji można dokonać  na rachunek: Fundacja Edukacji i Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza   BGŻ S.A. Oddział w Brzesku nr 44 2030 0045 1110 0000 0294 1420