Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej

2013-12-03 12:21
Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej

Samą metodę CLIL przekazywał wybitny specjalista z tej dziedziny, fizyk z wykształcenia, z zamiłowania lingwista, Graham Workmen. Organizator zadbał, aby wykładowcy pochodzili z różnych stron Wielkiej Brytanii i każdy z nich wypowiadał się, z akcentem charakterystycznym, dla swojego miejsca urodzenia.
W szkoleniu brali udział nauczyciele matematyki, fizyki, chemii, biologii, ICT i technicznych przedmiotów zawodowych z Włoch, Francji, Holandii, Hiszpanii, Bułgarii, Niemiec i jedna osoba z Polski - Michał Jemioło. Poziom znajomości języka angielskiego wśród kursantów był różny, ale na tyle dobry, że komunikacja przebiegała sprawnie.

Wyjazd doszedł do skutku dzięki otrzymaniu grantu w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego na pokrycie kosztów samego kursu, podróży jak i pobytu za granicą.