Zabezpieczenie powodziowe Uszwicy

2013-11-21 10:21
Zabezpieczenie powodziowe Uszwicy

W spotkaniu zorganizowanym przez starostę brzeskiego wzięli udział  m.in. przedstawiciele gminy: Brzesko, Gnojnik, Lipnicy Murowanej,  Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie, Zarządu Dróg Powiatowych w Brzesku oraz firm przygotowujących projekt inwestycji.

Zadanie dotyczące „Zabezpieczenia powodziowego w dolinie Uszwicy”, realizowane jest przez Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie -  administratora rzeki Uszwicy. – Planowana inwestycja obejmuje między innymi budowę zbiornika Okocim i zbiornika Gosprzydowa, które zlokalizowane są na terenie powiatu brzeskiego – mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.

Jednym z pierwszych zadań realizowanych w ramach projektu będzie uzyskanie prawomocnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. Prace projektowe, w tym opracowanie Projektu Budowlanego i Wykonawczego planuje się zakończyć końcem 2015 roku.