Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 120

Zjawisko: susza hydrologiczna

Stopień: nie dotyczy

Ważność: od godz. 12:00 dnia 05.06.2023 do odwołania

Obszar: zlewnia Przemszy i przyrzecza Wisły (małopolskie, śląskie)

Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody na obszarze zlewni Przemszy oraz przyrzecza Wisły spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 100%

Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).