Powiat wspiera przedsiębiorczych uczniów

2013-11-20 12:00
Powiat wspiera przedsiębiorczych uczniów

W finale konkursu udział wzięło 6 zespołów, reprezentujących pięć szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu brzeskiego, tj.:

•    Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Łysej Górze

•    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku

•    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku

•    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie - dwa zespoły

•    Zespół Szkół w Szczurowej.

Formuła wydarzenia pozwoliła na zapoznanie uczniów z tematyką dotyczącą możliwości rozpoczęcia własnej działalności w atrakcyjny i ciekawy sposób.
Zadaniem zespołów było zaprezentowanie przygotowanego pomysłu na biznes oraz odpowiedź na pytania w krótkim quizie o rynku pracy.

Po emocjonującej rywalizacji wyłoniono laureatów konkursu:

I miejsce zajęli:
Aleksandra Ćwik
Wojciech Majka
Klaudia Staśko
- reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku

II miejsce zajęli:
Jakub Gagatek
Krzysztof Orłowicz
Andrzej Pachut
- reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie

III miejsce zajęły:
Aneta Hołyst
Sabina Kaczmarczyk
Anna Sowa
- reprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku.
Dla wszystkich szkół Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku przygotował materiały edukacyjne, które będą przydatne w prowadzeniu zajęć z przedsiębiorczości, a także preorientacji zawodowej wśród uczniów.

Liczymy na to, że taka formuła wydarzenia spotka się z uznaniem i będzie kontynuowana w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w kolejnych latach.
Organizatorzy dziękują za aktywny udział w konferencji dyrektorom szkół, nauczycielom, doradcom zawodowym, członkom komisji konkursowej, a także wszystkim uczniom zaangażowanym w inicjatywę.

Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu!