Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Aktywny i Bezpieczny Senior

2023-05-15 11:49
Aktywny i Bezpieczny Senior

Już wkrótce ruszamy z 7 edycją powiatowej akcji sportowej Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski!

Siódmy sezon zyska dodatkowy wymiar, bowiem do udziału w tej edycji szczególnie zapraszamy seniorów - entuzjastów aktywnego spędzania wolnego czasu, którzy dodatkowo będą mogli dowiedzieć się jak skutecznie bronić się przed oszustami. W środkach masowego przekazu nieustannie słyszymy o poszkodowanych osobach starszych, które padły ofiarą oszustów, dlatego Powiat Brzeski razem z Komendą Powiatową Policji w Brzesku chce zwiększyć świadomość seniorów w zakresie prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia ich bezpieczeństwa i zapoznać ich z różnymi formami oraz mechanizmami oszustw. Jak zaznacza Starosta Brzeski – chcemy połączyć ideę zdrowego i rozsądnego uprawiania sportu z bezpieczeństwem seniorów mieszkających na terenie naszego powiatu.

Zapisy do „aktywnego” już trwają, a wszystkich zainteresowanych Seniorów, którzy chcą wziąć udział w naszej akcji, a mają problem z zainstalowaniem aplikacji, zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Brzesku przy ul. Głowackiego 51. Pomocy w tym zakresie udzieli koordynator akcji Pan Paweł Ciura (pokój 321, III piętro).

29 maja – w poniedziałek – startują nasze trzy flagowe rywalizacje! Edycję podzieliliśmy na dwa etapy:

  • etap 1 – od 29 maja do 9 lipca,
  • etap 2 – od 10 lipca do 31 sierpnia.

Wspólna akcja Powiatu i Policji będzie opierać się nie tylko na samym „kolekcjonowaniu” kilometrów, ale także na spotkaniach policjantów z seniorami w bankach, szpitalu, na poczcie, podczas których stróżowie prawa będą przekazywać ulotki informacyjne i uświadamiać osoby starsze na temat popularnych metod oszustw. W miniony wtorek 9 maja miała miejsce pierwsza taka inicjatywna w oddziale poczty polskiej przy ul. Tadeusza Kościuszki w Brzesku. Starosta Brzeski Andrzej Potępa wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Brzesku insp. Bogusławem Chmielarzem rozmawiali z seniorami, wręczali broszury i zapraszali do udziału w akcji. Podczas tego spotkania zaznaczano jak ważna jest metoda ograniczonego zaufania, jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa i dlaczego w pewnych określonych sytuacjach warto skorzystać z telefonu alarmowego 112. 

Szczegóły na www.aktywnypowiatbrzeski.pl