I etap konkursu pn. "Brzesko - Powiat Przedsiębiorczych Uczniów" zakończony

2013-11-12 09:31
I etap konkursu pn. "Brzesko - Powiat Przedsiębiorczych Uczniów" zakończony

Celem konkursu jest promowanie i rozwój postaw przedsiębiorczych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uświadomienie im konieczności planowania własnej ścieżki rozwoju zawodowego.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 10 zespołów, które przygotowały prezentacje multimedialne pod hasłem "Nasz pomysł na biznes". W dniu 6 listopada 2013 roku w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Brzesku odbyło się posiedzenie komisji, która oceniła przesłane prace.

Prace zostały ocenione według następujących kryteriów:
•    sposób przygotowania prezentacji (estetyka, układ, zgodność z tematyką konkursu)
•    przedstawiony pomysł na biznes (innowacyjność, szanse powodzenia przedsięwzięcia, wykorzystanie potencjału inwestycyjnego powiatu brzeskiego).

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 6 zespołów reprezentujących następujące szkoły:
•    Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Łysej Górze
•    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku
•    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku
•    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie
•    Zespół Szkół w Szczurowej.

Organizatorzy dziękują uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie ciekawych prac.

Finał konkursu odbędzie się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.